podolog

Kiedy należy udać się do podologa?

Podolog to specjalista, który zajmuje się pielęgnacją stóp oraz rozpoznawaniem zmian chorobowych stóp, które mogą utrudniać poruszanie się oraz obniżać pewność siebie. Wizyta w jego gabinecie nie tylko wpływa na estetykę stóp, ale także przyspiesza leczenie schorzeń oraz korekcję różnego rodzaju dysfunkcji. Zastanawiasz się, kiedy udać się do podologa? Jeśli wizyta u podologa kojarzy Ci się wyłącznie z rodzajem spa dla stóp, zapoznaj się z naszym artykułem. Poniżej wyjaśniamy, z jakich innych powodów warto korzystać z usług tego specjalisty oraz podpowiadamy, jakie zabiegi oferuje.

W jakim celu warto odwiedzić podologa?

Podologa odwiedza się najczęściej z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest chęć zadbania o stopy poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, a drugim konieczność wyleczenia pewnych zmian chorobowych. Tym samym gabinet podologiczny można odwiedzać przez cały rok np. w celu wykonania pedicure’u. Pedicure leczniczy w Gdańsku znajduje się w ofercie naszego Spa Osowa. W ramach tego zabiegu nasi klienci mogą liczyć na obcięcie paznokci, usunięcie skórek, nadanie kształtu płytki paznokcia, usunięcie zrogowaciałej skóry czy opracowanie rozpadlin pięt. Poza tym pedicure obejmuje również malowanie lakierem zwykłym, hybrydowym oraz odżywką płytki paznokcia.

Ponadto na wizytę u podologa warto się także umówić w celu usunięcia odcisków, kurzajek i modzeli. Do tego specjalisty należy się też udać w przypadku problemów z wrastającymi paznokciami. Podolog zajmuje się zakładaniem klamry, która pozwala wyeliminować ten problem i zapobiega jego występowaniu w przyszłości. Co więcej, wykonuje także rekonstrukcje paznokci oraz zajmuje się odbudową płytki w przypadku deformacji pourazowych. W gabinecie podologicznym można także skorzystać z usługi opatrywania ran stopy cukrzycowej. Nasi specjaliści służą też radą w zakresie domowej pielęgnacji stóp, a także zalecają stosowanie preparatów, które redukują np. objawy nadpotliwości stóp czy rogowacenia naskórka.

Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Przewiń do góry

Facebook