mezoterapia

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne na twarz i ich charakterystyka

Twarz jest wizytówką każdego człowieka. Nic dziwnego, że chcemy, by nasza cera była zawsze gładka i promienna. Niestety, niezdrowa dieta, palenie papierosów, stres, niewłaściwa pielęgnacja lub po prostu upływ czasu sprawiają, że cera traci blask, a nierzadko pojawiają się też na niej wypryski, przebarwienia i zmarszczki. Na szczęście istnieją jednak sposoby, dzięki którym można poprawić wygląd cery i zahamować proces starzenia się. W tym celu warto udać się do doświadczonego kosmetologa, który dobierze zabiegi do indywidualnych potrzeb klienta. O tym, jakie są najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne na twarz oraz czym się charakteryzują, piszemy poniżej.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi na twarz i co je wyróżnia?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych na twarz jest mezoterapia mikroigłowa, którą wykonujemy w naszym gabinecie SPA OSOWA w ramach kosmetyki twarzy w Gdańsku. Celem tego zabiegu jest poprawa wyglądu skóry poprzez jej ujędrnienie, a także skuteczne wyeliminowanie śladów potrądzikowych oraz głębokich zmarszczek. Mezoterapia mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu wyposażonego w mikroigiełki. Nakłucia celowo uszkadzają wierzchnią warstwę skóry, po to, by pobudzić ją do regeneracji. W ten sposób można pozbyć się wszelkich niedoskonałości, dodatkowo poprawiając owal twarzy. Mezoterapia przynosi największe efekty przy zastosowaniu serii tego rodzaju zabiegów.

Wśród innych popularnych zabiegów kosmetycznych na twarz wymienia się zabiegi złuszczające i oczyszczające takie jak np. manualne oczyszczanie twarzy, oczyszczanie wodorowe czy mikrodermabrazja. Zainteresowaniem cieszą się także peelingi chemiczne z wykorzystaniem silnych kwasów. Przykładowo zabiegi z użyciem kwasów TCA lub salicylowego zaleca się osobom, które walczą z trądzikiem lub bliznami potrądzikowymi. Dużą popularnością cieszy się też peeling kawitacyjny. Polega on na wstępnym nawilżeniu skóry, a następnie poddaniu jej działaniu ultradźwięków. W ten sposób powstają mikropęcherzyki, które usuwają zrogowaciałe warstwy naskórka, usuwając nadmiar sebum.

Przewiń do góry

Facebook