wodorowe oczyszczanie twarzy

Czym jest oczyszczanie wodorowe?

Wielostopniowa pielęgnacja skóry wymaga wdrożenia kilku różnych zabiegów, przy czym podstawę zawsze stanowi dokładne oczyszczenie, które może być wykonane różnymi metodami. Obecnie jednak na szczególną uwagę zasługuje oczyszczanie wodorowe? Na czym to polega i jakie efekty daje? Dowiesz się, czytając dalszą część naszego wpisu.

Czym jest oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe to zabieg pielęgnacyjny, który ostatnimi czasy cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pozwala przywrócić skórze młodzieńczy wygląd i blask, gwarantując skuteczną eliminację wszelkich zanieczyszczeń. Oprócz tego wpływa na dogłębne odżywienie, dotlenienie i rewitalizację. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, a jednocześnie pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Cały proces polega na wtłaczaniu w głąb skóry aktywnego wodoru przy pomocy strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Wodór to pierwiastek najlżejszy i najmniejszy w przyrodzie, co niewątpliwie przyczynia się do osiągnięcia doskonałych efektów w zakresie oczyszczania. Za sprawą swoich niewielkich rozmiarów przenika do głębszych warstw naskórka. Usuwaniu zanieczyszczeń ze skóry sprzyja zjawisko elektroporacji, które polega na otwieraniu kanałów w skórze, zapewniając dostęp do głębokich warstw. Oprócz tego podczas zabiegu neutralizowane są wolne rodniki, które przyczyniają się do postępowania procesów starzenia skóry. Oczyszczanie wodorowe sprzyja w usuwaniu zaskórników, złuszcza martwy naskórek, wpływa na optymalne nawilżenie i regenerację skóry. To jeden z najlepszych sposobów na walkę z różnorodnymi niedoskonałościami, w tym widocznymi zaskórnikami i innymi zanieczyszczeniami porów.

Wodorowe oczyszczanie skóry pomaga również zredukować przebarwienia, spłyca drobne zmarszczki i poprawia napięcie skóry. Udowodniono też korzystny wpływ wodoru na trądzik różowaty i inne stany zapalne.

Dla kogo oczyszczanie wodorowe?

Zabieg wodorowego oczyszczania sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku i z różnymi problemami skóry. Szczególnie rekomendowany jest w następujących przypadkach:

  • skóra wymaga intensywnego, dogłębnego oczyszczenia,
  • skóra zmęczona, „szara”, odwodniona,
  • pojawiające się objawy starzenia skóry,
  • cera trądzikowa,
  • skóra wymagająca regeneracji i odżywienia.

Warto przy tym dodać, że oczyszczanie wodorowe to metoda bezpieczna, która może być wykonana nawet w przypadku skóry wrażliwej, naczynkowej i skłonnej do nadmiernego wydzielania sebum.

Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Przewiń do góry

Facebook