kobieta przyglądająca się zmarszczkom wokół oczu

Jak walczyć z pierwszymi oznakami starzenia?

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, któremu w żaden sposób nie można zapobiec. Istnieją jednak metody, które mogą go spowolnić za pomocą pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny oraz wzmocnienia krążenia krwi i limfy. Upływ czasu wiąże się nieuchronnie z pojawieniem się zmarszczek, które są szczególnie widoczne u osób o suchej cerze. Jednak odżywiające zabiegi, których efektem jest przede wszystkim wygładzenie zmarszczek, nie są przeznaczone wyłącznie dla nich. O skórę twarzy warto dbać jeszcze zanim wystąpią pierwsze oznaki jej starzenia.

Jak działa masaż twarzy?

Na twarzy odciska się nie tylko mijający czas, ale także stres i troski. Masaż pozwala zatem zarówno poprawić wygląd twarzy, jak również wywołać uczucie relaksu i odprężenia. Istnieje wiele form masażu, opóźniającego proces starzenia się skóry. Jednym z nich jest hiszpański masaż Quiro, którego głównym celem jest redukcja zmarszczek. Jeśli są Państwo zainteresowani zabiegami wywodzącymi się z tradycji japońskiej, zapraszamy do naszego gabinetu kosmetycznego w Gdańsku, gdzie wykonujemy zarówno masaż Kobido o wyjątkowym, liftingującym działaniu, jak i japoński rytuał masażu twarzy, obejmujący między innymi stymulację punktów akupresurowych.

Jakie zabiegi kosmetyczne mogą odmłodzić twarz?

Rewolucyjnym rozwiązaniem w zakresie spowalniania procesu starzenia się skóry jest termolifting Zaffiro, polegający na rozgrzewaniu głębokich warstw tkanki promieniowaniem podczerwonym IR. Termolifting Zaffiro można stosować dla ujędrnienia skóry twarzy, ale również brzucha po porodzie, piersi czy wewnętrznej części ud i ramion. Warto pamiętać także o zabiegach, które wykorzystują toksynę botulinową oraz kwas hialuronowy – substancje te przyczyniają się do wypełnienia zmarszczek i poprawienia owalu twarzy.

Przewiń do góry

Facebook