kosmetyczka zajmująca się pielęgnacją skóry za pomocą terapii światłem czerwonym

Zabiegi kosmetyczne idealne na zimę

Okres zimowy to w naturze czas wyciszenia i odpoczynku. Warto dopasować się do tego rytmu i ciemne, zimowe miesiące poświęcić na odpoczynek i regenerację. Skóra, która nie jest intensywnie eksponowana na słońce, z przyjemnością podda się w tym czasie zabiegom kosmetycznym, by na wiosnę rozkwitnąć pełnym blaskiem.

Jakie zabiegi złuszczające dobrze jest zastosować?

Zima to właściwy moment na pozbywanie się starej skóry. Po wykonaniu zabiegów złuszczających twarz jest bardzo wrażliwa, dlatego przede wszystkim należy chronić ją przed ostrym letnim słońcem. W zimie należy zaś obawiać się wyłącznie dużego mrozu. Jakie zabiegi warto wykonać? Peeling chemiczny jest szczególnie polecany przy problemach z trądzikiem, ale także dla osób o wiotkiej skórze i rozszerzonych porach. W ciągu kilku dni zastosowane kwasy złuszczają naskórek i osuszają z nadmiaru sebum. Polecamy również mikrodermabrazję, dzięki której skóra odzyskuje świeży, zdrowy wygląd i staje się bardziej elastyczna. W wyniku serii zabiegów zmarszczki wygładzają się, a koloryt skóry ulega znacznej poprawie.

Czy zima to dobra pora na laseroterapię?

Jak najbardziej! Świeża opalenizna jest przeciwskazaniem do wykonywania zabiegów z użyciem lasera, a ponadto wysoka temperatura utrudnia gojenie się ran. Podczas chłodnych miesięcy skórę łatwo osłonić, by mogła się zregenerować po takich zabiegach, jak laserowe wycinanie znamion czy leczenie blizn. Z tych samych powodów laserowe usuwanie owłosienia realizujemy przede wszystkim w zimie. Jeśli są Państwo zainteresowani depilacją laserową w Gdańsku, zapraszamy do naszego gabinetu. Istotne jest, że skuteczna depilacja wymaga kilku zabiegów powtarzanych w odstępie minimum 4 tygodni. Zachęcamy, by zimowy czas przeznaczyć na troskę o kondycję skóry i dobre samopoczucie.

Przewiń do góry

Facebook