stopy

Jak przygotować stopy na lato?

W sezonie zimowym zwykle stosunkowo niewiele uwagi poświęca się pielęgnacji stóp. Przez większą część roku są one „uwięzione” – schowane w skarpetkach i obuwiu. Wiele osób uważa, że skoro na co dzień się ich nie pokazuje, nie trzeba o nie dbać. Kiedy jednak przychodzi lato, wszelkie zaniedbania wychodzą na światło dzienne. Skóra mocno wysuszona, zgrubiałe i mocno popękane pięty, wrastające paznokcie — to tylko kilka przykładowych problemów, przez które stopy wyglądają nieestetycznie i są narażone na poważniejsze problemy, jak np. stany zapalne. Jak przygotować stopy na lato? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Pielęgnacja stóp to podstawa

Odpowiednia pielęgnacja to absolutna podstawa. Zacząć należy od kąpieli stóp z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków, której celem jest zmiękczenie naskórka, oczyszczenie skóry i paznokci. Warto wówczas wykonać delikatny masaż. Następnie należy pozbyć się zrogowaciałego naskórka, przy czym popularny pumeks nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lepiej użyć do tego specjalnej tarki lub peelingu gruboziarnistego. Następnie trzeba zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry. W tym celu można użyć balsamu lub kremu o odpowiednio opracowanym składzie. Stopy wymagają też dogłębnej regeneracji i ochrony przed poceniem i grzybicą. W sezonie letnim o stopy trzeba dbać codziennie. Tylko poprzez regularną pielęgnację można osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy specjalistów w gabinecie kosmetycznym, którzy zaproponują odpowiednio dobrane zabiegi, pozwalające przywrócić stopom idealny wygląd. Pielęgnacja to zawsze podstawa, jednak bardzo często konieczne jest wykonanie nieco bardziej zaawansowanych zabiegów. Zaliczamy do nich m.in. usuwanie odcisków, które powstają na skutek noszenia niewygodnego, źle dopasowanego obuwia, pracy wymagającej ciągłego stania czy uprawiania sportu. Nieleczone odciski powodują ból i mogą prowadzić do rozwoju stanów zapalnych. Zabiegi wykonane przez specjalistę gwarantują wysoką skuteczność. Dotyczy to również innych problemów, takich jak np. modzele, wrastające paznokcie czy pękające pięty. Wszelkie zmiany patologiczne powinny być skonsultowane z podologiem.

Atrakcyjne stopy i paznokcie

Gabinet kosmetyczny w Gdańsku Spa Osowa zapewnia szereg zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym Twoje stopy będą wyglądać nie tylko zdrowo, ale i atrakcyjne. Oprócz kompleksowej pielęgnacji oferujemy też manicure, w tym trwały manicure hybrydowy. Wykonać u nas można również pedicure (w tym pedicure japoński), zabiegów parafinowych, masaży oraz wielu innych zabiegów, dzięki którym stopy będą w pełni gotowe do sezonu letniego.

Zapraszamy do skorzystania z usług gabinetu kosmetycznego Spa Osowa w Gdańsku.

Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Przewiń do góry

Facebook