kobieta ogląda twarz

Dlaczego warto określić typ swojej cery?

Zdrowa i promienna skóra twarzy pozwala zachowywać pewność siebie i dobre samopoczucie. Jej wygląd zależy przede wszystkim od odpowiedniej pielęgnacji, która z kolei nie jest możliwa bez precyzyjnego określenia typu skóry. I chociaż przyjęło się, że dbanie o twarz jest domeną kobiet, należy pamiętać, że skóra mężczyzn także jest wyjątkowa i ona również zasługuje na właściwie dobrane kosmetyki i zabiegi.

Cera normalna

Określenie typu cery zazwyczaj wymaga konsultacji z profesjonalistą. Jeśli szukają Państwo kosmetyczki w Gdańsku, która podpowie, w jaki sposób pielęgnować daną skórę, zapraszamy do naszego gabinetu. Cera normalna jest najmniej problematyczna i stosunkowo łatwo o nią dbać. Wygląda zdrowo i jest pełna naturalnego blasku.

Cera sucha

Bywa ściągnięta i napięta. Łatwo ulega podrażnieniom i często jest zaczerwieniona. Sucha skóra wygląda na starszą niż jest, ma również więcej zmarszczek. Pielęgnacja tego typu skóry opiera się na nawilżaniu i odżywianiu.

Cera tłusta

Nadmiar sebum powoduje, że skóra tego typu nieestetycznie się świeci. Często towarzyszy jej problem trądziku, blizn i przebarwień. W pielęgnacji należy postawić na oczyszczanie i tonizowanie. Jeśli występują wypryski, warto stosować punktowe preparaty lecznicze, które ułatwiają gojenie.

Cera mieszana

Najbardziej wymagający typ skóry, łączący cerę tłustą w obrębie czoła, nosa i brody (strefa „T”) oraz suchą na policzkach. W przypadku skóry mieszanej konieczne może być używanie innych kosmetyków na różne części twarzy.

Cera wrażliwa

Potrzebuje delikatnej pielęgnacji, ponieważ bywa zaczerwieniona, swędzi lub piecze. Dodatkowo może mieć tendencję do przesuszania lub nadprodukcji sebum. Kosmetyki dla tego typu cery należy dobierać ostrożnie, powinny mieć w składzie substancje łagodzące i regenerujące.

Przewiń do góry

Facebook