wodorowe oczyszczanie twarzy

Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe twarzy, znane również jako hydrodermabrazja, polega na wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, które generują strumień mikroskopijnych pęcherzyków wodoru. Dzięki temu powstaje tzw. reakcja redox, czyli utlenianie i redukcja związków chemicznych. W efekcie uwalniane są wolne rodniki oraz toksyny, które następnie są usuwane za pomocą aparatury z powierzchni skóry.

Przebieg zabiegu

Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy rozpoczyna się od dokładnego demakijażu i odtłuszczenia skóry. Następnie kosmetyczka nakłada na twarz specjalny preparat, który pomaga w przenikaniu wodoru do głębszych warstw skóry. W kolejnym etapie używa się głowicy do aplikacji strumienia pęcherzyków wodoru, którą przesuwa się po powierzchni skóry. Po zakończeniu oczyszczania wodorowego kosmetyczka nakłada na twarz maskę nawilżającą oraz krem pielęgnacyjny.

Efekty oczyszczania wodorowego

Jednym z głównych celów oczyszczania wodorowego jest dogłębne oczyszczanie skóry. W trakcie zabiegu, pęcherzyki wodoru przenikają do głębszych warstw skóry, a następnie przyciągają zanieczyszczenia, tłuszcz oraz bakterie. W ten sposób nie tylko odblokowuje się pory, ale także stymuluje krążenie krwi i dotlenienie skóry. Ponadto oczyszczanie wodorowe odżywia i nawilża skórę, dzięki specjalnym substancjom aktywnym, takim jak witaminy i minerały, które są dostarczane podczas zabiegu.

Oczyszczanie wodorowe twarzy przyczynia się również do poprawy elastyczności i jędrności skóry. W trakcie zabiegu pobudzane są procesy regeneracyjne komórek oraz produkcja kolagenu, który odpowiada za sprężystość i młodzieńczy wygląd skóry. Dzięki temu możliwe jest nie tylko redukcja drobnych zmarszczek, ale także opóźnienie procesów starzenia się skóry.

Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Przewiń do góry

Facebook