Masaż tajski

Masaż tajski jest typem tzw. głębokiego masażu. Stanowi on sekwencję technik, stanowiących połączenie akupresury ważniejszych punktów na ciele człowieka z elementami pasywnej jogi, rozciągania i refleksologii.

Masowana osoba jest ubrana w luźne, wygodne ubranie i leży na specjalnym materacu o umiarkowanej giętkości. Masaż tajski może być wykonywany indywidualnie bądź „na dwie ręce”. Masażysta podczas wykonywania masażu bardzo intensywnie pracuje swoim ciałem, używając dłoni, kciuków, łokci i przedramion, a także stóp. Nacisk łokciem następuje w sposób rytmiczny na przebiegające aorty, powodując uczucie głębokiego odprężenia. Większość masażu przebiega po tzw. liniach Sen, które są analogiczne do chińskich meridianów czy hinduskich kanałów nadi. Osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, które wywodzą się z pięciu zasadniczych pozycji jogi pasywnej: leżenia przodem, tyłem i bokiem oraz pozycji siedzącej i odwróconej.

Masaż tajski pomaga:

  • zredukować stres,
  • zlikwidować napięcia mięśni,
  • zregenerować stawy,
  • pobudzić przemianę materii,
  • wyregulować przepływ krwi w organizmie.

Cena:   170–320 zł
Czas:    60–120 min

IMG-6684-scaled

Dla kogo przeznaczony jest masaż tajski?

Podobnie jak w przypadku masażu Lomi Lomi Nui, masaż tajski daje uczucie głębokiego odprężenia. Dzieje się to jednak w wyniku zgoła innych metod pracy z ciałem. Intensywność tego zabiegu dodaje energii w szczególności tym, którzy cierpią na jej brak i borykają się z chronicznym uczuciem zmęczenia. Oferowany w Spa Osowa w Gdańsku masaż tajski pobudza organizm do autoregeneracji, wzbudza radość i chęć do działania. Polecany jest przede wszystkim osobom o niskiej odporności, w stanach przygnębienia oraz wzmożonego odczuwania stresu. Wskazania do masażu obejmują nerwobóle, bóle głowy, pleców i stawów, przykurcze mięśniowe, a także reumatyzm. Dodajmy, że masaż tajski pomaga zredukować tkankę tłuszczową, wspierając tym samym walkę z nadwagą.

Jak przygotować się do masażu tajskiego?

Aby osiągnąć maksymalną skuteczność masażu tajskiego, warto zacząć o nim myśleć już dzień wcześniej. Zachęcamy, by na 24 godziny przed zabiegiem spożywać tylko lekkostrawne posiłki, bazujące na owocach i warzywach. Dobrze jest pić więcej wody, by ułatwić organizmowi proces odnowy, znacząco ograniczyć liczbę filiżanek kawy i zupełnie odstawić alkohol. Ostatni posiłek należy zjeść na co najmniej godzinę przed rozpoczęciem głębokiego masażu tajskiego. W tym czasie warto natomiast wykonać kilka łagodnych, rozciągających ćwiczeń i świadomych oddechów, by rozluźnić mięśnie i wyciszyć umysł.

Przewiń do góry

Facebook