promienna twarz kobiety

Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać latem?

Lato to czas dobrego samopoczucia, urlopów i pięknej pogody. Skóra aż się prosi o kontakt z słońcem. Wiele osób postanawia wówczas zadbać o wygląd, by czuć się świetnie we własnym ciele. Ale właśnie ze względu na promieniowanie UV należy zachować szczególną ostrożność w wyborze zabiegów kosmetycznych w tym okresie roku. Pod wpływem słońca na skórze mogą bowiem pojawić się przebarwienia, dlatego z peelingiem i zabiegami wykorzystującymi laser lepiej poczekać do jesieni. Czy są procedury, które można bezpiecznie stosować w lecie?

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest w celu poprawienia kondycji skóry za pomocą substancji odżywczych, które są dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb danej skóry. Procedurę można stosować zarówno na twarz, jak i wybrane partie ciała. Wyraźnymi przeciwwskazaniami do tego zabiegu są cukrzyca, infekcje skórne oraz choroby nowotworowe.

Masaż Kobido

Japoński masaż twarzy Kobido dąży do usprawnienia krążenia krwi i limfy oraz produkcji kolagenu i elastyny w celu osiągnięcia naturalnego ujędrnienia skóry. Wykonywany jest również wówczas, gdy mięśnie są napięte, a na twarzy widoczne są zmarszczki. Jeśli chcesz skorzystać z masażu Kobido w Gdańsku, zapraszamy do naszego spa. Pamiętaj jednak, że na skórze nie mogą występować ropne zmiany czy świeże blizny. Masaż nie jest też wskazany dla osób o skórze naczynkowej.

Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe należy do grupy zabiegów oczyszczających. W trakcie jego przeprowadzania martwe komórki naskórka są usuwane, a wolne rodniki neutralizowane. Procedura służy usprawnieniu wchłaniania substancji odżywczych przez skórę i jej nawilżeniu. Wskazaniem do jej wykonania jest trądzik, choć w przypadku chorób skóry zawsze należy skonsultować się ze specjalistą.

Przewiń do góry

Facebook