nakładanie pędzelkiem preparatu na twarz

Czy zabiegi z kwasami są bezpieczne?

U wielu osób słowo „kwas” wywołuje skojarzenie ze żrącym środkiem chemicznym, którego działanie jest niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Tymczasem w kosmetologii pod pojęciem „kwasu” kryją się różnego rodzaju związki, mające na celu przede wszystkim obniżenie pH skóry. Właściwe pH mieści się w przedziale od 4,5 do 6,0 i stanowi podstawową formę ochrony przed wnikaniem w pory potencjalnie szkodliwych substancji. Kontrolowane osłabienie tej naturalnej obrony otwiera drogę do głębszych warstw skóry, dzięki czemu można wzmocnić działanie odpowiednio dobranych składników odżywczych.

Dlaczego należy zachować ostrożność, stosując kwasy?

Aby aplikowanie kwasów było w pełni bezpieczne, do pielęgnacji domowej wykorzystywane są wyłącznie preparaty o niskim stężeniu danego związku. W celu wykonania zabiegu z użyciem silniejszych kwasów, konieczna jest wizyta u kosmetologa, który precyzyjnie dobierze rodzaj substancji oraz stężenie w zależności od typu skóry i jej potrzeb. Wszystkie rodzaje kwasów mogą podrażnić skórę oraz wywołać reakcję alergiczną, dlatego w naszym gabinecie kosmetycznym w Gdańsku najpierw wykonujemy próbę na niewielkim obszarze. Po zabiegu konieczna jest neutralizacja preparatu, by całkowicie zakończyć jego oddziaływanie.

Zalecenia po zastosowaniu kwasu

Kondycja skóry tuż po zabiegu najlepiej powie, czy stężenie kwasu zostało dobrane poprawnie. Odpowiedni preparat nie wywołuje zaczerwienienia ani swędzenia. Nie pojawiają się przebarwienia, a skóra nie łuszczy się nadmiernie. Aby przyspieszyć regenerację naskórka, należy unikać promieniowania UV i stosować kremy nawilżające z filtrem minimum SPF 30. Zabronione jest drapanie łuszczącej się skóry i nakładanie kosmetyków zawierających kwasy. Warto również zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego.

Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Przewiń do góry

Facebook