zdejmowanie maski oczyszczającej

Dlaczego warto pozbywać się starego naskórka?

Naskórek jest najbardziej zewnętrzną warstwą skóry. Jego zadaniem jest ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych, stanowi także tarczę przed zanieczyszczeniami. Na szczęście przez cały czas trwa proces jego odnowy – w głębokiej warstwie naskórka produkowane są nowe komórki, które wędrują ku górze, zastępując te starsze i zużyte. Złuszczanie jest ważnym elementem pielęgnacji, ponieważ pomaga naskórkowi oczyścić się i zregenerować.

Jaki jest efekt stosowania peelingu?

Usuwanie martwego naskórka jest ważne zarówno w przypadku cery młodej, jak i dojrzałej. Każda skóra wymaga codziennych zabiegów oczyszczających, a złuszczanie jest doskonałą metodą na jej wygładzenie i odświeżenie. Dzięki peelingowi ujścia gruczołów łojowych zostają odblokowane, co zapobiega tworzeniu się zaskórniaków i ogranicza produkcję sebum. Ważne jest, by dostosować peeling do typu cery. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki rodzaj zabiegu złuszczającego będzie odpowiedni dla Ciebie, zapraszamy do naszego gabinetu kosmetycznego w Gdańsku. Podpowiemy, jaki sposób pielęgnacji sprawi, że Twoja skóra będzie odżywiona i nabierze ładnego kolorytu.

Jaki jest podstawowy podział peelingów?

Zadaniem peelingu jest usunięcie zrogowaciałych, martwych komórek naskórka. Ze względu na sposób, w jaki do tego dochodzi, produkty złuszczające dzielą się na:

  • peelingi mechaniczne – w ich składzie znajdują się drobinki, na przykład zmielone pestki owoców, które ścierają zrogowaciały naskórek,
  • peelingi enzymatyczne – komórki naskórka zostają zmiękczone i rozpuszczone dzięki enzymom,
  • peelingi chemiczne – wykorzystują kwasy AHA, BHA, DHA lub silniejsze. Zabieg z wykorzystaniem tego rodzaju substancji może być wykonany wyłącznie pod okiem specjalisty.
Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Przewiń do góry

Facebook