KOSMETYKA TWARZY

RETIX C – ZABIEG ZŁUSZCZAJĄCY

Zabieg dla skóry z dużym spadkiem jędrności skóry.

To wyjątkowa kuracja na bazie retinolu, witaminy C, antyoksydantów, która sprawdza się w licznych problemach skóry.

Stosować można go zarówno w przypadku przebarwień, zmarszczek, problemów z elastycznością skóry, jak i w przypadku trądziku oraz problemów z poszarzałą, zmęczoną cerą.

Zabieg działa na skórę poprzez złuszczenie starego, martwego naskórka oraz pobudzenie procesów regeneracyjnych. Skóra zostaje wygładzona, ujędrniona i rozświetlona.

Retix  C  zawiera   takie   składniki   aktywne,  jak:  retinol  4%,  witamina  C   8%,   antyoksydanty  30%.   Połączenie   tych   substancji   sprawia,  że   zabieg  nie  tylko  powoduje  usunięcie  martwego  i starego  naskórka,  ale  też  wpływa  na  stymulację  włókien  kolagenowych  do regeneracji,  odnawia,  ujędrnia, nawilża  i odświeża skórę.

Zabieg zaczyna się od zaaplikowania na skórę specjalnej ampułki. Następnie nakłada się maskę, zawierającą czysty retinol. Pacjentka zmywa ją samodzielnie w domu po około 4 – 8 godzinach. Po 2 – 3 dniach zaczyna się łuszczenie naskórka, które mija po około 3 dniach. Warto zaplanować zabieg w taki sposób, aby proces złuszczania nie kolidował z ważnymi wyjściami, gdyż w tym czasie skóra może wyglądać nieatrakcyjnie. Podczas kuracji zabiegi powtarzane są co około 3 – 4 tygodnie.

Po zabiegu może pojawić się pieczenie, rumień, łuszczenie się skóry oraz ogólne wrażenie podrażnienia. Objawy te pojawiają się najczęściej 2 – 3 dni po zabiegu, a znikają po kilku dniach.

Po zabiegach należy bardzo delikatnie postępować ze skórą. Powinno się stosować kremy nawilżające i łagodzące, a twarz myć delikatnymi kosmetykami lub samą wodą. Nie wolno trzeć twarzy (np. podczas osuszania jej ręcznikiem), wykonywać peelingów, czy zrywać łuszczących się skórek. Kremy z filtrem 50+ SPF powinno się stosować jeszcze przez miesiąc od zakończenia kuracji.

Zabiegi Retix C działają na szereg defektów skóry poprzez usunięcie martwego naskórka, co prowadzi do odnowy tkanek. Redukuje zmarszczki, trądzik, przebarwienia, przyczynia się do intensywnej regeneracji, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona, odświeżona i rozświetlona.

Cena:   180 zł

Czas:    45 min

Facebook