Retix c – zabieg złuszczający

Zabieg dla skóry z dużym spadkiem jędrności skóry. To wyjątkowa kuracja na bazie retinolu, witaminy C, antyoksydantów, która sprawdza się w licznych problemach skóry. Stosować można go zarówno w przypadku przebarwień, zmarszczek, problemów z elastycznością skóry, jak i w przypadku trądziku oraz problemów z poszarzałą, zmęczoną cerą.

Zabieg działa na skórę poprzez złuszczenie starego, martwego naskórka oraz pobudzenie procesów regeneracyjnych. Skóra zostaje wygładzona, ujędrniona i rozświetlona.

Autoryzowany zabieg Dermaquest

Retix C zawiera takie składniki aktywne jak: retinol (4%), witamina C (8%), antyoksydanty (30%). Połączenie tych substancji sprawia, że zabieg nie tylko powoduje usunięcie martwego naskórka, ale też stymuluje włókna kolagenowe do regeneracji, odnawia, ujędrnia, nawilża i odświeża skórę.

Zabieg zaczyna się od zaaplikowania na skórę specjalnej ampułki. Następnie nakłada się maskę zawierającą czysty retinol. Pacjentka zmywa ją samodzielnie w domu po około 4–8 godzinach. Po 2–3 dniach zaczyna się łuszczenie naskórka, które mija po około 3 dniach. Warto zaplanować zabieg w taki sposób, aby proces złuszczania nie kolidował z ważnymi wyjściami, gdyż w tym czasie skóra może wyglądać nieatrakcyjnie. Podczas kuracji zabiegi powtarzane są co około 3–4 tygodnie. Po zabiegu może pojawić się pieczenie, rumień, łuszczenie się skóry oraz ogólne wrażenie podrażnienia. Objawy te pojawiają się najczęściej 2–3 dni po zabiegu, a znikają po kilku dniach.

Po zabiegach należy bardzo delikatnie postępować ze skórą. Powinno się stosować kremy nawilżające i łagodzące, a twarz myć delikatnymi kosmetykami lub samą wodą. Nie wolno trzeć twarzy (np. podczas osuszania jej ręcznikiem), wykonywać peelingów czy zrywać łuszczących się skórek. Kremy z filtrem SPF 50+ powinno się stosować jeszcze przez miesiąc od zakończenia kuracji.

Zabiegi Retix C działają na szereg defektów skóry poprzez usunięcie martwego naskórka, co prowadzi do odnowy tkanek. Redukują zmarszczki, trądzik, przebarwienia, przyczyniają się do intensywnej regeneracji, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona, odświeżona i rozświetlona.

Cena:   260 zł
Czas:    45 min

Przewiń do góry

Facebook