Usunięcie odcisku

Odciski to problem nie tylko estetyczny. Nieleczone niepotrzebnie przysparzają bólu, a czasem także powodują stan zapalny. Zazwyczaj przyczyną powstawania odcisków są niewygodne buty – za ciasne albo zbyt luźne.

Odcisk może pojawić się na stopie u każdego, chociaż największe ryzyko ich powstania jest u osób chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, reumatyzm, choroby tarczycy oraz u takich, które ciężko pracują fizycznie i długo przebywają w pozycji stojącej.

Usunięcie odcisku, modzieli

Odciski bywają różne i mogą mieć rozmaite lokalizacje, a ich leczenie opiera się nie tylko na doraźnym niwelowaniu bólu i rogowacenia, ale też na wyeliminowaniu czynnika, który je powoduje. Nieodpowiednie leczenie odcisku w domu może wywołać podrażnienia skóry, zwiększenie bolesności, a nawet zakażenie tej okolicy. Osoby szczególnie narażone na powstawanie trudno gojących ran (cukrzyca) nie powinny samodzielnie ingerować w tkankę skórną.

Odciski w gabinecie usuwane są mechanicznie   za  pomocą  narzędzi takich  jak:  dłuto,   skalpel  oraz  przy   pomocy   frezarki   podologicznej.  Następnie  aplikowany  jest  preparat    regenerujący   i   odkażający, zakładany opatrunek i odciążenie zabezpieczające przed naciskiem.

Cena:   1 odcisk – 90 zł
             2 i więcej – 130 zł
Czas:    15–30 min

Przewiń do góry

Facebook