Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy jest zalecany dla osób narażonych na powstawanie patologii w obrębie skóry i paznokci. To zabieg, który łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne, jak również poprawiające kondycję i wygląd stóp. Wykonuje się go leczniczo i profilaktycznie, aby zapobiec ich bolesnym i nieestetycznym dolegliwościom.

Pedicure leczniczy wykonywany jest w celu zwalczania zmian, wśród których można wymienić nagniotki, modzele czy popękane pięty. Zabieg zaczyna się od kompleksowej oceny stanu stóp oraz zdiagnozowania przyczyn występujących dolegliwości.

Podologia

Podczas pedicure’u leczniczego podolog usuwa zrogowaciały naskórek, następnie wygładza za pomocą frezarki skórę stóp. Kolejnym krokiem jest opracowanie płytki paznokcia, skórek oraz wałów bocznych. Podolog na życzenie klienta może nałożyć na paznokcie trwały, tradycyjny lakier.

Efekty pedicure’u leczniczego są widoczne zaraz po zabiegu.

Przede wszystkim zostaje wyeliminowany lub zminimalizowany ból, który towarzyszy wrastającym paznokciom, odciskom czy pękającym piętom. Należy jednak pamiętać, że bardzo zaniedbane i zniszczone stopy wymagają nie jednego, a kilku zabiegów. Dlatego tak istotna jest regularna pielęgnacja stóp oraz stosowanie preparatów domowych lub zaleconych przez podologa.

Cena:   170 zł
Czas:    90–120 min

Przewiń do góry

Facebook