PEDICURE LECZNICZY

Leczniczy pedicure przyda się zwłaszcza osobom, u których problemy ze stopami są uwarunkowane genetycznie.

To zabieg, który łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne, jak również poprawiające kondycję i wygląd stóp.

Wykonuje się go leczniczo i profilaktycznie, aby zapobiec bolesnym i nieestetycznym dolegliwościom stóp.

Tę usługę wykorzystuje się do zwalczania zmian, wśród których można wymienić nagniotki, modzele czy popękane pięty. Pedicure leczniczy wykorzystuje się do regeneracji zmęczonych lub zniszczonych stóp, których kondycja znacząco wpływa na stan kręgosłupa, kolan czy stawów.

Pedicure leczniczy zaczyna się od kompleksowej oceny stanu stóp oraz zdiagnozowania przyczyn występujących dolegliwości. Pierwsza faza pedicure leczniczego obejmuje oczyszczającą kąpiel stóp w wodzie z dodatkiem soli. W tym etapie naskórek zostaje oczyszczony, zmiękczony i zdezynfekowany, a tym samym stopy są w pełni przygotowane do dalszego zabiegu.

Podczas pedicure leczniczego podolog usuwa zrogowaciały naskórek, następnie wygładza za pomocą frezarki skórę stóp. Kolejnym krokiem jest wygładzenie płytki paznokcia oraz nałożenie kremu. Podolog na życzenie klienta może nałożyć na paznokcie trwały, tradycyjny lakier. Przebieg pedicure leczniczego może się różnić w przypadku konkretnych zmian na stopach, takich jak wrastające paznokcie czy odciski.

Efekty pedicure leczniczego są widoczne zaraz po zabiegu. Przede wszystkim zostaje wyeliminowany lub zminimalizowany ból, który towarzyszy wrastającym paznokciom, odciskom czy pękającym piętom. Pedicure leczniczy przynosi ulgę tym, którzy swoim stopom muszą poświęcać zdecydowanie więcej czasu. Należy jednak pamiętać, że bardzo zaniedbane i zniszczone stopy wymagają, nie jednego, a kilku zabiegów. Dlatego też tak istotna jest regularna pielęgnacja stóp oraz stosowanie preparatów domowych lub zaleconych przez podologa.

Cena:   150 zł

Czas:    90 – 120 min

Facebook