Leczenie nadpotliwości

Pocenie się to fizjologiczne zjawisko, stanowiące dla organizmu mechanizm obronny, regulujący ciepłotę ciała. Gruczoły potowe zlokalizowane są praktycznie na całym ciele, jednak najliczniej występują pod pachami, na dłoniach, podeszwach stóp i czole. Bywa, że aktywność gruczołów potowych nie zawsze związana jest tylko z upałem, wysiłkiem fizycznym czy stresem i staje się przyczyną dyskomfortu.

W walce z problemem nadpotliwości pomaga zastosowanie toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo impulsów nerwowych przesyłanych do gruczołów potowych. Gdy nie dochodzi do pobudzenia gruczołów, pot się nie wydziela. Już jeden zabieg może znacząco ograniczyć pocenie się wybranej strefy ciała.

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej zawsze poprzedzany jest dokładnym wywiadem, przeprowadzanym przez lekarza medycyny estetycznej. Lekarz decyduje, jaką dawkę substancji dobrać dla potrzeb konkretnej terapii, w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Botoks wprowadza się za pomocą mikroigły do mięśni usytuowanych tuż pod skórą.

Efekt zabiegu pojawia się bardzo szybko (do 7 dni od jego przeprowadzenia) i utrzymuje się przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Cena:  1300–2200 zł
Czas:   30 min

Leczenie nadpotliwości
Przewiń do góry

Facebook