Manualne oczyszczanie twarzy

Zabieg przeznaczony dla skóry problematycznej, trądzikowej oraz z zanieczyszczonymi porami. To świetny sposób, by pozbyć się niedoskonałości ze skóry twarzy. Uciążliwe zaskórniki, krosty i wszelkie zanieczyszczenia–mogą zostać usunięte przez oczyszczanie manualne.

To jedna z najstarszych metod oczyszczania twarzy.

Manualne oczyszczanie twarzy jest zabiegiem, który składa się ręcznego usuwania wykwitów skóry w postaci zaskórników otwartych, zamkniętych, krost i prosaków.

Oczyszczenie twarzy

 Oprócz tego wykonywane są również inne czynności, które ułatwią pracę manualnego oczyszczania oraz sprawią, że zostanie ono dokładnie wykonane. Manualne oczyszczanie wykonuje się na skórze twarzy, ale może obejmować inne obszary skóry: pleców, dekoltu i ramion.

Zabieg rozpoczyna się od wykonania dokładnego demakijażu. Preparat do demakijażu powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju skóry każdej klientki. Po wstępnym oczyszczeniu skóry należy ją stonizować (wyrównać pH), używając do tego toniku. Następnie kosmetolog ocenia skórę pod względem jej struktury, a więc czy jest ona cienka, gruba, jędrna lub wiotka. Analizie zostaje poddany również jej koloryt i ogólny wygląd zewnętrzny.

Po przeprowadzeniu diagnostyki skóry wykonuje się następnie odświeżający peeling. Jest to ważny element całego zabiegu, ponieważ użycie peelingu złuszczy wierzchnie warstwy naskórka, ponadto delikatnie oczyści skórę oraz wspomoże dalsze procedury zabiegowe. Skóra jest rozpulchniana przy pomocy wapozonu, urządzenia emitującego parę wodną i przygotowującego do usunięcia zaskórników dzięki rozszerzeniu porów. Manualne oczyszczanie twarzy polega na wykonywaniu ucisków skóry w miejscach, gdzie występują zaskórniki otwarte, zamknięte, prosaki czy małe krosty. Skóra uciskana jest jedynie opuszkami palców, nie paznokciami, ponieważ mogłoby to spowodować głębokie uszkodzenia skóry oraz nasilić ból. Kolejnym krokiem jest nałożenie maski ściągającej i łagodzącej, aby skóra po zabiegu była jak najmniej zaczerwieniona. Na zakończenie zabiegu zaaplikowany zostaje krem odpowiedni do potrzeb skóry.

Cena:   250 zł
Czas:    115 min

Przewiń do góry

Facebook