Naskórek jest najbardziej zewnętrzną warstwą skóry. Jego zadaniem jest ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych, stanowi także tarczę przed zanieczyszczeniami. Na szczęście przez cały czas trwa proces jego odnowy – w głębokiej warstwie naskórka produkowane są nowe komórki, które wędrują ku górze, zastępując te starsze i zużyte. Złuszczanie jest ważnym elementem pielęgnacji, ponieważ pomaga naskórkowi oczyścić się i zregenerować.
Jaki jest efekt stosowania peelingu?
Usuwanie martwego naskórka jest ważne zarówno w przypadku cery młodej, jak i dojrzałej. Każda skóra wymaga codziennych zabiegów oczyszczających, a złuszczanie jest doskonałą metodą na jej wygładzenie i odświeżenie. Dzięki peelingowi ujścia gruczołów łojowych zostają odblokowane, co zapobiega tworzeniu się zaskórniaków i ogranicza produkcję sebum. Ważne jest, by dostosować peeling do typu cery. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki rodzaj zabiegu złuszczającego będzie odpowiedni dla Ciebie, zapraszamy do naszego gabinetu kosmetycznego w Gdańsku. Podpowiemy, jaki sposób pielęgnacji sprawi, że Twoja skóra będzie odżywiona i nabierze ładnego kolorytu.
Jaki jest podstawowy podział peelingów?
Zadaniem peelingu jest usunięcie zrogowaciałych, martwych komórek naskórka. Ze względu na sposób, w jaki do tego dochodzi, produkty złuszczające dzielą się na:
- peelingi mechaniczne – w ich składzie znajdują się drobinki, na przykład zmielone pestki owoców, które ścierają zrogowaciały naskórek,
- peelingi enzymatyczne – komórki naskórka zostają zmiękczone i rozpuszczone dzięki enzymom,
- peelingi chemiczne – wykorzystują kwasy AHA, BHA, DHA lub silniejsze. Zabieg z wykorzystaniem tego rodzaju substancji może być wykonany wyłącznie pod okiem specjalisty.