USUNIĘCIE ODCISKU

Odciski to problem nie tylko estetyczny.

Nieleczone niepotrzebnie przysparzają bólu, a czasem także powodują stan zapalny.

Zazwyczaj przyczyną powstawania odcisków są niewygodne buty – za ciasne albo zbyt luźne.

Odcisk może pojawić się na stopie (lub – rzadziej – dłoni) u każdego, chociaż największe ryzyko ich powstania jest u osób chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, reumatyzm, choroby tarczycy oraz u takich, które ciężko pracują fizycznie i długo przebywają w pozycji stojącej.

Odciski bywają różne i mogą mieć rozmaite lokalizacje, a ich leczenie opiera się nie tylko na doraźnym niwelowaniu bólu i rogowacenia, ale też na wyeliminowaniu czynnika, który je powoduje.

Nieodpowiednie leczenie odcisku w domu może wywołać podrażnienia skóry, zwiększenie bolesności, a nawet zakażenie tej okolicy. Osoby szczególnie narażone na powstawanie trudno gojących ran (cukrzyca) nie powinny samodzielnie ingerować w tkankę skórną.

Odciski w gabinecie usuwane są mechanicznie za pomocą narzędzi takich jak: dłuto, skalpel oraz narzędzi rotacyjnych przy pomocy frezarki podologicznej. Jest to metoda bezbolesna, usuwany jest cały zakorzeniony odcisk, bez naruszania żywej tkanki skórnej, czyli bez pozostawienia rany. Następnie aplikowany jest preparat regenerujący i odkażający, zakładany opatrunek i odciążenie zabezpieczające przed naciskiem.

Ekspert usunie twardy czop i założy specjalny opatrunek, który ułatwi gojenie i regenerację miejsca po zabiegu.

Cena:   15 – 30 zł

Czas:    60 – 100 min

Facebook