Przełożenie tytanowej klamry

Tytanowa klamra to nowoczesna metoda radzenia sobie z wrastającymi paznokciami. Przynosi stosunkowo szybkie efekty, dolegliwości bólowe ustępują najczęściej po pierwszej wizycie u podologa. Założenie klamry nie powstrzymuje nas od codziennych aktywności.

Klamra tytanowa zbudowana jest z elastycznego łuku, który dobiera się do potrzeb pacjenta, w zależności od stopnia wrastania paznokcia i grubości płytki. Założenie klamry polega na jej przytwierdzeniu do płytki paznokcia. Zabieg ten ma za zadanie wpływać na kształt płytki paznokcia, by zapobiec powstawaniu dolegliwości i jej pogłębianiu w przyszłości.

Opracowanie wrastającego paznokcia

Klamra tytanowa jest mocowana przy pomocy kompozytów dentystycznych, które dobrze się sprawdzają także w przypadku paznokci u dzieci, paznokci bardzo małych, słabych lub bardzo wkręconych, przy których nie można użyć haczyków.

Kurację warto rozpocząć w początkowej fazie wrastania, zanim powstanie stan zapalny, co skraca okres kuracji i chroni przed bólem. Leczenie trwa do kilku miesięcy. W przypadku dolegliwości bólowych zalecana jest kontrola u podologa. Podolog na wizycie kontrolnej może dokonać ewentualnej korekty naciągu klamry lub sprawdzi stan i postęp terapii.

Cena:   90 zł
Czas:    15 min

Przewiń do góry

Facebook