OPATRUNEK LUB TAMPONADA

Dyskomfort podczas chodzenia i ból w okolicach palców stóp, doskwierający nawet podczas odpoczynku mogą być objawami wrastających paznokci.

Problem dotyczy kobiet mężczyzn oraz małych dzieci.

Tamponada jest podstawowym zabiegiem na wrastanie płytki paznokciowej ze stanem ropnym zapalnym. Podczas zabiegu w wale okołopaznokciowym umieszcza się opatrunek nasączony preparatem  o  działaniu  przeciwzapalnym.  Dzięki  temu  pacjent  odczuwa  natychmiastową  ulgę,  a stan  zapalny  ulega  podleczeniu.  Tamponada  jest stosowana zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci w celu przeciwdziałania wrastaniu paznokci.

Tamponada: podolog poszerza przestrzeń pomiędzy płytką paznokciową a wałem paznokciowym, co umożliwia swobodny odpływ treści ropnej i zmniejszenie stanu zapalnego. Następnie pomiędzy brzegiem paznokcia a wałem paznokciowym przykładany jest miękki i chłonny opatrunek – suchy gazik (jałowy) nasączony Octaniseptem.

Opatrunki takie, po instruktażu udzielonym w gabinecie podologicznym, można wymieniać samemu w domu. Metoda ta jest praktycznie bezbolesna i bezproblemowa, ale sprawdzi się tylko wtedy, gdy szybko zareagujemy i pojawimy się w gabinecie zanim proces wrastania rozwinie się.

Cena:   15 zł

Czas:    15 min

Facebook