MEDYCYNA ESTETYCZNA

NICI REWITALIZUJĄCE PDO

Nici liftingujące i rewitalizujące od kilku lat królują w gabinetach medycyny estetycznej.

Za ich pomocą można szybko odmłodzić twarz, ujędrnić skórę, dodać jej sprężystości i poprawić mankamenty wyglądu naruszone przez efekty starzenia.

Nie jest to jednak remedium na wszystkie problemy skóry.

Nici liftingujące i rewitalizujące stosowane są w medycynie estetycznej od niedawna. Są to jednak doskonale znane narzędzia wykorzystywane do tej pory przy precyzyjnych operacjachchirurgicznych. Ich zaletą jest fakt, że nie są trwałe. W przeciwieństwie do nici wykorzystywanych kilka lat temu (nici złote nici syntetyczne), nowoczesne nici wchłaniają się po ok. 2 latach. Jest to ważne ze względu na wygląd samego pacjenta. Niewiele osób myśli o tym, że układ twarzy się zmienia, a nici włożone teraz, za kilka lat mogą znajdować się w zupełnie innym miejscu.

 

Nici wprowadzone w skórę, stymulują naturalne mechanizmy regeneracji skóry i wzmacniają jej strukturę.

 

Zabieg podniesienia skóry za pomocą nici wchłanialnych jest alternatywą dla tradycyjnego liftingu, który jest poważnym zabiegiem chirurgicznym, polegającym na wycinaniu kawałków skóry i wymagającym długotrwałej rekonwalescencji. Nici liftingujące podnoszą, regenerują i wzmacniają skórę oraz korygują rysy twarzy. Mikronici są wykonywane z wchłanialnych materiałów, które nie wywołują reakcji autoimmunologicznych. W zależności od wykorzystanego materiału, są one wchłaniane przez okres od 12 do 18 miesięcy. Mają długość od 5 do 10 cm. Niektóre z nich są gładkie, inne zaś są wyposażone w haczyki lub stożki.

 

Nici są stosowane zarówno w obrębie twarzy (czoło, linia brwi, policzki, żuchwa), jak i ciała (podniesienie skóry na szyi, dekolcie, brzuchu, ujędrnianie piersi, skóry ramion, podnoszenie pośladków).

Cena:   600 – 1000 zł

Czas:    30 – 90 min

Facebook