akupunktura

Akupunktura to bazowanie zarówno na teorii energii, jak i punktów. Aby wspomóc prawidłową równowagę energetyczną w organizmie, akupunkturzysta nakłuwa punkty akupunkturowe, w których znajduje się skupisko energii. Celem tego zabiegu jest przywrócenie prawidłowego przepływu energetycznego oraz wyeliminowanie odczuwanych dolegliwości. Miejsce nakłucia jest uzależnione od umiejscowienia punktów akupunktury względem meridianów, czyli kanałów energii Qi, które są odpowiednio przyporządkowane każdemu z organów w ciele.

Akupunktura wspiera leczenie m.in.:
–  rwy kulszowej, dyskopatii i bólów odcinka szyjnego kręgosłupa),
–  zapalenia błony śluzowej żołądka, zespołu jelita drażliwego),
– zapalenia płuc, zapalenia dróg oddechowych, astmy oskrzelowej),
– choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia, niedociśnienia),
– choroby zwyrodnieniowej stawów, zapalenia ścięgien i kontuzji,
– zaburzeń hormonalych (m.in. niedoczynności i nadczynności tarczycy, menopauzy),
– niepłodności,
– chorób o nieustalonym pochodzeniu,
– depresji, przewlekłego stresu, zaburzeń lękowych.

Cena:  200zł (pierwsza wizyta)
            160 zł (kolejne wizyty)

Czas:    60 min

IMG-5626-scaled

Na czym polega działanie akupunktury?

Na ciele człowieka opisanych jest 360 aktywnych punktów, których odpowiednie pobudzanie ma działanie lecznicze. Po przeprowadzeniu dogłębnej diagnozy schorzeń pacjenta, podczas zabiegu akupunktury terapeuta nakłuwa specjalnymi igłami indywidualnie dobrane punkty, najczęściej na rękach i nogach. Tradycyjna medycyna chińska określa wpływ akupunktury jako regulowanie przepływu energii Qi, natomiast współczesna medycyna akademicka dowodzi, że nakłuwanie prowadzi do uspokojenia układu współczulnego, odpowiadającego za reakcję walki lub ucieczki, oraz stymuluje układ przywspółczulny, od którego zależy uczucie relaksu.

Czy zabieg akupunktury jest bezpieczny?

Igły stosowane w akupunkturze w niczym nie przypominają igieł używanych do badań laboratoryjnych. Mają one zaokrąglone końcówki, a ryzyko uszkodzenia tkanki skóry i wystąpienia krwawienia jest minimalne. Wykonane ze stali nierdzewnej igły są sterylne i jednorazowe. Akupunkturzysta wykorzystuje stosunkowo cienkie igły, których ważną cechą jest elastyczność. Metody lecznicze wywodzące się z tradycyjnej medycyny chińskiej, takie jak akupunktura czy bańki ogniowe, są całkowicie bezpieczne. Profesjonalne zabiegi wykonywane w Spa Osowa w Gdańsku są także bezbolesne. Akupunkturze może jednak towarzyszyć uczucie mrowienia, które oznacza, że igły zostały wbite we właściwe punkty, aktywujące krążenie Qi w meridianach.

Przewiń do góry

Facebook