Masaż stóp z elementami akupresury

To masaż stóp polegający na uciskaniu punktów akupresurowych, które wpływają na samopoczucie całego ciała. Jest to bardzo relaksacyjny masaż, który przynosi niebywałe ukojenie. Polecany jest dla osób cierpiących na migrenę, astmę, depresję, bezsenność.

Nie chodzi tu tylko o przyjemność dla stóp, umiejętny dotyk nóg oddziałuje bowiem na wszystkie partie naszego ciała. Czasem możemy nawet nie być świadomi, że ukojenie i spokój po zabiegu wynikają z masażu stóp.

Akupresura, rodzaj masażu punktowego, polega na masowaniu i uciskaniu różnych unerwionych punktów – receptorów, refleksów – znajdujących się na naszym ciele. Masaż refleksów na stopach polega na „chodzeniu” kciukiem i innymi palcami (niektórzy terapeuci do uciskania konkretnych punktów wykorzystują także łokcie, kolana albo stopy) z jednostajną siłą ucisku, jednak pod zmiennym kątem działania, przechodząc w kolejności miejsca zdrowe, chore i na powrót miejsca zdrowe. Masaż profilaktyczny polega na dokładnym „przejściu” terapeutycznym całej stopy. Wybrane miejsca na powierzchni skóry są intensywnie pocierane, a ułatwia to wcześniejsze posmarowanie tych miejsc kremem. Masowanie rozpoczyna się łagodnie, a ucisk zwiększa się stopniowo. Strefy refleksyjne masowane są opuszką kciuka bądź kostką zgiętego palca.

Cena:   160 zł
Czas:    45 min

Masaż stop
Przewiń do góry

Facebook