masaż leczniczy Gdańsk

MASAŻE LECZNICZE I MASAŻE RELAKSACYJNE

MASAŻ LECZNICZY

Jak sama nazwa wskazuje ma przede wszystkim leczyć.

Możliwość relaksu podczas takiego zabiegu jest gwarantowanym, pozytywnym skutkiem ubocznym.

Masaż ma na celu przyspieszenie przepływu krwi oraz pobudzenie organizmu do wytworzenia endorfin.

Hormony te produkowane mają właściwości przeciwbólowe i rozluźniające.

W masażu leczniczym fizjoterapeuta wykorzystuje różne techniki masowania, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt terapeutyczny. Może to być np. masaż leczniczy kręgosłupa czy innej wybranej części ciała lub masaż izometryczny. Tego typu masaż jest często elementem rehabilitacji ruchowej pacjenta.

Masaż leczniczy zalecany jest przede wszystkim w bólach kręgosłupa spowodowanych wadami postawy, siedzącym trybem życia, zmianami zwyrodnieniowymi, jak również jego przeciążeniami. Jest on konieczny w rehabilitacji pacjenta także w nagłych przypadkach, jak np. przy rwie kulszowej. Polecany jest przy wszelkiego rodzaju napięciach mięśniowych i usztywnieniach spowodowanych m.in. przewlekłym stresem. Uwzględniany jest ponadto jako niezbędny element terapii po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach (zmniejsza wtedy ból, obrzęk, przyspiesza wchłanianie wylewów, poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek miękkich i wokół stawu oraz likwiduje przykurcze), przy uszkodzeniach mięśni i ścięgien (likwiduje wysięk zapalny, zapobiega zrostom w obrębie mięśni, zapobiega ograniczeniom ruchomości w stawie) czy po uszkodzeniach nerwu obwodowego (usuwa w tym przypadku obrzęki, zapobiega przykurczom, usprawnia mięśnie podczas powrotu nerwu do sprawności).

Może być stosowany u kobiet w ciąży po dostarczeniu zaświadczenia od lekarza, o braku przeciwwskazań do wykonywania tego typu zabiegu.

Cena:   80 – 140 zł

Czas:    30 – 60 min

Facebook