ZAJĘCIA RUCHOWE

JOGA

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju kultywowaną przez człowieka.

 

Słowo joga ma wiele znaczeń:

Ujarzmienie czyli, rozumiane jako opanowanie własnego ciała i umysłu.

Droga czyli, podjęciem pewnych działań, nałożeniem samodyscypliny w podążaniu do celu. Codzienna praktyka dająca bardzo szybko wymierne efekty. Konieczna jest stałość i systematyczność w praktyce.

Zjednoczenie,  czyli działania ku osiągnięciu doskonałości, wewnętrznej spójności, poznaniu swej prawdziwej Natury.

Praktyka wg metody B.K.S. Iyengara, to nic innego jak joga klasyczna, która została wzbogacona o możliwość korzystania z wielu dodatkowych pomocy tj. drabinek, kostek, wałków, krzeseł, koców czy taśm. Takie ćwiczenia pozwalają na dogłębne dopracowywanie pozycji, nie narażając stawów i mięśni na nadmierne przeciążenia. Liczne pomoce pozwalają stopniowo wchodzić głębiej w poszczególne asany, a praca z oddechem harmonizuje ciało i wprowadza równowagę psychiczną. Są to maty, koce, paski, drewniane klocki, krzesła, liny, drabinki lub liny, itd. Wszystko po to, aby pozycje były stabilniejsze, dokładniejsze i dostosowane do możliwości osób ćwiczących.

Iyengar zaleca jednak powolne i ostrożne   ćwiczenie  pranajamy,  gdyż   osoba   nieprzygotowana   może   odnieść  więcej   strat   niż   korzyści.  Bardzo ważne  jest , by pranajamy  uczyć  się  u doświadczonego nauczyciela.

Cena:   40 zł
Karnet: 8 wejść (20 % taniej) – 250 zł
Karnet: 12 wejść (30 % taniej) – 330 zł

Czas:    90 min

Facebook