MANICURE I PEDICURE

ZABIEG PARAFINOWY NA DŁONIE LUB STOPY

Parafina na dłoniach tworzy naturalną powłokę ochronną (zatrzymuje wilgoć), zmiękcza skórę i regeneruje.

Podczas zabiegu oddaje ona ciepło, które następnie wnika głęboko do tkanek, pobudza krążenie krwi

oraz otwiera pory skórne.

Każdy kosmetyk położony pod parafinę będzie się zatem szybciej i głębiej wchłaniał.

Zabieg zaczyna się od wsmarowania peelingu, który ma na celu usunąć martwy naskórek by parafina mogła dostać się w głębszą warstwę skóry. Następnie nakładana jest maska. Kolejnym krokiem jest zanurzanie dłoni bądź stopy w kąpieli parafinowej. Po uzyskaniu grubszej powłoki, dłonie lub stopy umieszczane są do rękawic by dłużej utrzymywały ciepło.
Zabieg parafinowy jest rytuałem pielęgnacyjnym, polecanym szczególnie dla suchej i spierzchniętej skóry dłoni, w okresie jesienno-zimowym, zaleca się go także osobom mających częsty kontakt z detergentami. Zabieg można wykonać nie tylko przy złym stanie skóry. Na zabieg parafinowy decydują się też osoby, które chcą opóźnić proces starzenia skóry, rozluźnić mięśnie czy rozgrzać stawy. Idealnie  sprawdza  się  do  zredukowania  drobnych  zmarszczek,  odżywienia  przesuszonej  skóry  poprzez  wygładzenie i zmiękczenie oraz niwelacji przebarwień. Zabieg parafinowy wpływa bardzo korzystnie na słabe paznokcie. A wszystko to w bardzo krótkim czasie, gdyż już po pierwszym zabiegu różnice są zauważalne. Wykonanie takiego zabiegu parafinowego jest szczególnie polecane w okresie jesienno – zimowym, tak zwanym grzewczym, kiedy suche powietrze oraz mróz pogarszają stan skóry.

 

Przebieg zabiegu parafinowego na dłonie:
Zabieg parafinowy wykonamy w większości gabinetów kosmetycznych pod okiem  wyspecjalizowanej  kosmetyczki.  Zabieg  parafinowy  rozpoczyna się od  peelingu  dłoni,  który  usunie  martwy i zrogowaciały naskórek, dzięki czemu zaaplikowany następnie preparat odżywczy przedostanie się w głębsze warstwy skóry. Kolejnym etapem jest zanurzenie dłoni w kąpieli parafinowej do momentu uzyskania grubej powłoki na skórze. Ciepła parafina rozszerza pory, dzięki czemu składniki odżywcze szybciej się wchłaniają. Na warstwę parafiny kosmetyczka nakłada rękawice, których zadaniem jest dłużej utrzymać ciepło. Po około 20 minutach rękawice wraz z parafiną usuwane są z dłoni i wykonuje się ich masaż.

Cena:   40 – 50 zł

Czas:    20 – 30 min

Facebook