ZAJĘCIA RUCHOWE

PILATES

Pilates może ćwiczyć większość z nas.

To jeden z najbardziej otwartych i przyjaznych treningów.

Polecany jest bez względu na wiek, kondycję i możliwości ciała.

Gdybyśmy chcieli przyjrzeć się uczestnikom zajęć pilatesu, zobaczymy tam cały przekrój społeczeństwa:

od młodzieży po starsze osoby, kobiety i mężczyzn, sportowców i amatorów.

To system ćwiczeń pomagający wzmocnić i uelastycznić ciało bez nadmiernego rozbudowywania mięśni i obciążania kręgosłupa. Ćwiczenia pilates wykorzystują elementy jogi, a nawet baletu. Mięśnie poddają się spinaniu i ponownemu rozciąganiu. Pilates  pozwala  na  uruchomienie  mięśni  głębokich  brzucha  i  przepony  miednicy  przez  co  zwiększa  się  koordynacja  ciała, a także uzyskujemy piękną rzeźbę naszej sylwetki.

Pilates to ćwiczenia przyjazne osobom z niektórymi problemami zdrowotnymi. Jest między innymi zalecany tym, którzy cierpią na różne zwyrodnienia i wady kręgosłupa. Pilates pozwala wzmocnić mięśnie pleców i tym samym odciążyć kręgosłup. Ćwiczenia angażują też rzadko przez nas używane mięśnie głębokie, które stanowią rusztowanie dla całej sylwetki i pomagają zachować prawidłową postawę ciała. Większość osób deklaruje, że dzięki pilates dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa znacząco się zmniejszyły lub zostały całkowicie wyeliminowane. Mało kto wie, że pilates jest idealną  „rehabilitacją”  po  niektórych  urazach.  Wiedzą   to   sportowcy,   którym   często  zaleca się  przerwanie  intensywnych  treningów po  kontuzji  i rozpoczęcie zajęć z pilatesu. Wszystko po to, by nie dać mięśniom odpocząć, ale dbać o kondycję nawet podczas przerwy od profesjonalnego trenowania.

Ten rodzaj ćwiczeń jest również idealny dla osób, które chcą „wypracować” sobie silniejsze mięśnie brzucha i wyrzeźbić sylwetkę. W porównaniu z innymi treningami, np. aerobikiem czy TBC, nie trzeba mieć dobrej kondycji i poczucia rytmu, by nadążać za instruktorem. Na pilates można wejść niemal „z ulicy”, bez przygotowania, bo przygotowanie do ćwiczeń to element treningu.

Cena:    30 zł

Karnet: 8 wejść (20 % taniej) – 190 zł
Karnet: 12 wejść (30 % taniej) – 250 zł

Czas:     60 min

Facebook