MANICURE I PEDICURE

PEDICURE JAPOŃSKI

Rozdwajające się, łamliwe paznokcie są bolączką wielu kobiet również w pielęgnacji stóp.

Jeśli nie możesz poradzić sobie ze zniszczoną płytką, ratunkiem może okazać się sposób pielęgnacji

stosowany przez Japonki.

Jest to pedicure połączone z wcieraniem w płytkę zielonej pasty. Pasta ta zawiera substancje odżywiające i wzmacniające paznokcie, a także nadające im wyjątkowy blask różowej perły, krzemionkę z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratynę, witaminy A i E

Najpierw jednak trzeba zmatowić płytkę pilniczkiem, dzięki czemu odsłonięte zostają kanaliki prowadzące w jej głąb, wiec pasta doskonale w nie wnika. Aby ją w nich zatrzymać, należy teraz nanieść i wmasować niewielką ilość specjalnego pudru. Istota pedicure japońskiego polega na umiejętnym wcieraniu najpierw pasty, a potem pudru – w jednym kierunku i za pomocą polerek ze skóry jelonka: zielonej do pasty i różowej do pudru. Do zabiegu nie używa się metalowych pilniczków do skracania paznokci, ani nie wycina się skórek. Efekt widać natychmiast – paznokcie są idealnie gładkie  i  lśniące.  Aby  kuracja  przyniosła  trwały  efekt,  manikiur  należy  powtórzyć  3 – 4 razy w odstępie zwykle 3 tygodni.

Najlepiej potraktować więc pedicure japoński jako regenerację pomiędzy częstym malowaniem paznokci u stóp, czy np. pedicure hybrydowym, który najczęściej przynajmniej w małym stopniu odbija się na naszych paznokciach. Nie powinno się go natomiast wykonywać bezpośrednio po zdjęciu przedłużonych paznokci, nieistotne czy  były  to  paznokcie  żelowe,  czy  akrylowe.

Cena:   130 – 150 zł

Czas:    95 – 100 min

Facebook