MASAŻE LECZNICZE I MASAŻE RELAKSACYJNE

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny to masaż wybranych partii ciała mający na celu pobudzenie i przepchnięcie nagromadzonej limfy.

Skutkuje to zlikwidowaniem obrzęków i poprawą krążenia chłonki,  co  polepsza  funkcjonowanie  układu  odpornościowego i usuwanie toksyn z organizmu.

Drenaż  limfatyczny  polega  na  uciskaniu  i  pocieraniu  skóry  poprzez  zastosowane  określonych  technik  i  specjalistycznych  ruchów  tak,  by  przepchnąć  nagromadzoną  limfę, a tym samym zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Twarz dzięki takiemu masażowi staje się bardziej promienna i nabiera  delikatniejszego  kształtu.  Zanikają  obrzęki,  nawet  te zastoinowe i zapalne. Usunięte zostają toksyny z komórek skóry, a krążenie limfy przebiega znacznie sprawniej.

Masaż limfatyczny twarzy i jej okolic jest przyjemnym zabiegiem, który skutecznie wpływa na cały organizm. Ruchy  odbywają  się  zgodnie  z  ustalonymi  zasadami , które współdziałają z  przepływem limfy w układzie limfatycznym i krwi w układzie żylnym. Fizjologiczny przepływ chłonki wymaga wolnego, lecz stanowczego tempa masażu, unikając nadmiernego rozgrzania tkanek. Większość naczyń limfatycznych, na które mamy wpływ podczas zabiegu znajduje się tuż pod skórą, dlatego masaż wykonywany jest z umiarkowaną siłą.

Nie masuje się węzłów chłonnych, tylko ich okolice, wykonując ruchy przesuwające, przepychające i wyciskające – zawsze wzdłuż naczyń limfatycznych albo w kierunku najbliższych węzłów chłonnych. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych.

Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie. Zabiegi mogą odbywać się nawet do kilku razy dziennie.

Cena:   140 zł

Czas:    60 min

Facebook