MANICURE I PEDICURE

MANICURE JAPOŃSKI

Rozdwajające się, łamliwe paznokcie są bolączką wielu kobiet.

Jeśli nie możesz poradzić sobie ze zniszczoną płytką, ratunkiem może okazać się sposób pielęgnacji stosowany przez Japonki.

Jest to manicure połączony z wcieraniem w płytkę zielonej pasty. Pasta ta zawiera substancje odżywiające i wzmacniające paznokcie, a także nadające im wyjątkowy blask różowej perły, krzemionkę z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratynę, witaminy A i E.

Najpierw jednak trzeba zmatowić płytkę pilniczkiem, dzięki czemu odsłonięte zostają kanaliki prowadzące w jej głąb, wiec pasta doskonale w nie wnika. Aby ją w nich zatrzymać, należy teraz nanieść i wmasować niewielką ilość specjalnego pudru. Istota manicure japońskiego polega na umiejętnym wcieraniu najpierw pasty, a potem pudru – w jednym kierunku i za pomocą polerek ze skóry jelonka: zielonej do pasty i różowej do pudru. Do zabiegu nie używa się metalowych pilniczków do skracania paznokci,  ani  nie wycina  się skórek. Efekt widać natychmiast – paznokcie są idealnie  gładkie i lśniące. Aby kuracja    przyniosła    trwały   efekt,   manikiur   należy    powtórzyć   3,4 razy   w odstępie zwykle 3 tygodni.

Najlepiej potraktować więc manicure japoński jako regenerację pomiędzy częstym malowaniem paznokci, czy np. manicure hybrydowym, który najczęściej  przynajmniej   w małym stopniu odbija się na naszych paznokciach. Nie powinno się go natomiast wykonywać bezpośrednio po zdjęciu przedłużonych paznokci, nieistotne czy  były  to  paznokcie  żelowe,  czy  akrylowe.  Po zdjęciu tipsów manicure japoński nie będzie zbyt przyjemny, ponieważ płytka paznokcia jest zbyt cienka.

Zabieg też często stosowany przez panów.

Występuje także w wersji z maską.

Cena:   90 – 110 zł

Czas:    60 – 75 min

Facebook