KOSMETYKA TWARZY
KOSMETYKA TWARZY
ZABIEG EKSFOLIUJĄCO-ZŁUSZCZAJĄCY
Zabieg eksfoliacji oparty na zastosowaniu kwasów przyspiesza proces złuszczania warstwy rogowej naskórka. Następuje osłabienie spoistości naskórka, co umożliwia łatwiejszy transport substancji aktywnych w głąb skóry. Efekty zabiegu to wzrost nawilżenia i wygładzenia skóry oraz redukcja zmarszczek, rozjaśnienie i odświeżenie skóry.
Kwasy wykorzystywane w zabiegu delikatnie rozpuszczają wierzchnią martwą warstwę naskórka. Wskutek tego następuje przyśpieszenie naturalnego procesu usuwania warstwy zrogowaciałych komórek, która gromadzi się na powierzchni skóry. Dzięki temu skóra jest lepiej nawilżona, a osoba korzystająca z tego typu eksfoliacji może zlikwidować przebarwienia skóry oraz blizny potrądzikowe. Eksfoliacja wykonywana jest w kilku etapach. Złuszczenie naskórka kwasami powinno odbywać się przede wszystkim jesienią lub wiosną, ponieważ skóra po zabiegu jest bardziej podatna na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego i mrozu. Po eksfoliacji skóra staje się wrażliwsza, dlatego zaleca się używanie kremów ochronnych SPF 30, SPF 50.
Zabieg może być wykonywany zarówno przy skórze suchej, mieszanej, jak i tłustej.
Wskazania do eksfoliacji to:
Eksfoliacja służy przede wszystkim nawilżeniu i regeneracji skóry, wygładza ją i odmładza. Po zabiegu normalizują się zmiany trądzikowe, przebarwienia zostają rozjaśnione. Eksfoliacja zapobiega powstaniu nowych przebarwień, a także działa antybakteryjnie i kojąco, zapobiega powstawaniu zaskórników. Do zabiegu nie powinny podchodzić osoby cierpiące na trądzik różowaty, stany zapalne skóry czy egzemę. Eksfoliacja nie jest polecana skórze z ubytkami, takimi jak skaleczenia czy otarcia. Klasyfikacja do zabiegu odbywa się w gabinecie kosmetycznym, w którym ma być wykonana eksfoliacja. Dzięki zastosowaniu kwasów skóra zyskuje młodszy wygląd.
Zabieg eksfoliacji oparty na zastosowaniu kwasów prowadzi do osłabiania spoistości korneocytów, a tym samym przyspieszania procesu złuszczania warstwy rogowej naskórka. Następuje osłabienie spoistości naskórka, co stwarza możliwość lepszego transportu substancji aktywnych w głąb skóry.
Po zabiegach z użyciem kwasów można zaobserwować: