KOSMETYKA CIAŁA

NOWOŚĆ!

SZCZOTKOWANIE SKÓRY NA SUCHO

Zabieg kosmetyczny umożliwiający odżywienie i regeneracje skóry.

Szczotkowanie skóry na sucho gwarantuje zauważalną poprawę jej wyglądu, a także ogólnego samopoczucia.

Widoczne odmłodzenie skóry, wyrównanie jej kolorytu czy redukcja cellulitu to tylko niektóre z korzyści jakie przynieść może wprowadzenie tego zabiegu.

Azjatki szczotkują skórę od najmłodszych lat i dzięki temu ich ciało przez długi czas pozostaje w doskonałej kondycji.

Działa na organizm oczyszczająco. Poprzez masowanie szczotką pobudzamy krążenie krwi oraz stymulujemy układ limfatyczny, który usuwa z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Gdy układ limfatyczny nie pracuje dostatecznie mocno czujemy się ociężali, a nogi i ręce są opuchnięte. Szczotkowanie pozwoli nam pozbyć się tego uczucia.

Zgodnie z założeniami medycyny wschodu masaże odblokowują przepływ energii w organizmie, co stymuluje pracę organów wewnętrznych oraz broni przed chronicznym zmęczeniem czy depresją. Podczas zabiegu ścierany jest martwy naskórek, co pozwala pozbyć się zanieczyszczeń ze skóry oraz sprzyja odnowie komórkowej skóry. Pozbawiona zanieczyszczonej warstwy skóra dużo szybciej i głębiej wchłania dobroczynne składniki kosmetyków nawilżających, a ponadto, odblokowane w ten sposób pory przywrócą skórze możliwość oddychania. Im bardziej dotleniona jest skóra tym młodziej i bardziej promieniście wygląda. Regularne szczotkowanie skóry zapewni także wyrównanie jej kolorytu i struktury, sprawi że będzie ona bardziej napięta i gładka. Masaż szczotką ujędrni wiotką skórę i przyczyni się do zanikania pomarańczowej skórki oraz kształtowania smuklejszej sylwetki.

Skóra przed szczotkowaniem musi być czysta, nie może być posmarowana balsamem czy olejkiem nawilżającym. Po szczotkowaniu skóra jest gotowa na przyjęcie w głąb naskórka substancji nawilżających i odżywczych z balsamu lub masła nawilżającego.

 

Szczotkowanie możemy zacząć od rąk – poczynając od palców, wnętrza dłoni i nadgarstków, przechodząc do posuwistych ruchów wewnątrz i zewnątrz ręki aż do barków.

Podobnie robimy z nogami – posuwistym ruchem szczotkujemy najpierw wierzch i spód stóp, następnie idziemy w górę masując łydki i uda.

Brzuch i klatkę piersiową ze względu na ich wrażliwość szczotkujemy bardzo delikatnie.

Stawy i miejsca gdzie znajdują się węzły chłonne masujemy wykonując okrężne ruchy szczotką.

Należy omijać miejsca, w których skóra jest uszkodzona, rany, stany zapalne i żylaki. Całość tego rytuału pielęgnacyjnego powinna trwać około 5-10 minut. Nie należy przedłużać szczotkowania, gdyż ciało szybko przyzwyczai się do nadmiernych bodźców i przestanie na nie odpowiednio reagować.

Działanie peelingujące, wygładzenie i ujędrnienie skóry jest tylko dodatkowym efektem, który uzyskuje się dzięki szczotkowaniu. Natomiast głównym celem masażu skóry szczotką jest jej stymulacja, a to daje konkretne efekty.

 

Szczotkowania posiada wiele niewątpliwych zalet, w tym:

  • idealnie masuje skórę na całym ciele,
  • skutecznie pobudza krążenie krwi,
  • wspomaga funkcjonowanie układu limfatycznego odpowiedzialnego za odporność organizmu,
  • ujędrnia i redukuje cellulit,
  • wzmacnia i napina skórę, przez to uelastycznia ją,
  • usuwa martwe komórki naskórka i nadaje skórze niezwykłą gładkość, dlatego może zastąpić peelingi,
  • pomaga pozbyć się problemu wrastających włosków,
  • oczyszcza pory skóry i detoksykuje – wspomaga oczyszczanie z toksyn,
  • przygotowuje skórę na dalsze zabiegi pielęgnacyjne,
  • relaksuje i pobudza zmysły, działa pobudzająco, energetyzująco i antydepresyjnie.

Cena: 180 – 230 zł

Czas: 60 – 90 min

Facebook