REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ METODĄ MAKIZUME

Utrata części płytki paznokcia zdarza w wyniku uszkodzeń mechanicznych bądź zmian chorobowych.

To bardzo kłopotliwa sytuacja, gdyż paznokieć pozbawiony płytki nie wygląda estetycznie.

Pomoc można znaleźć w gabinecie podologicznym, w którym przeprowadza się zabieg rekonstrukcji płytki.

Zabieg polega na odbudowaniu brakującego fragmentu płytki i warto zaznaczyć, że jest bezbolesny, a efekty są trwałe. Pacjent powinien mieć jakiś fragment własnego paznokcia, aby terapia rekonstrukcyjna przyniosła spodziewany skutek. Podolog oczyszcza dokładnie płytkę i odpowiednimi frezarkami ją piłuje, po czym nakłada specjalną masę. Kiedy ona zastygnie, to następuje szlifowanie w celu nadania kształtu, idealnie dopasowanego do pozostałych paznokci.

Jeżeli mamy do czynienia ze stosunkowo niewielkim uszkodzeniem płytki, to najczęściej stosuje się popularne lakiery akrylowe. Żel do rekonstrukcji sprawdza się również przy łamliwych paznokciach.

Najpierw skracamy płytkę paznokciową. Gdy mamy do czynienia z grubym przerośniętym paznokciem, możemy użyć cęgów czołowych z przekładnią. Praca nimi zapewnia maksimum efektu przy minimalnej sile. Kończy obróbkę paznokci polerką, gdyż ona „zamyka” płytkę paznokciową.

Do oczyszczania, oprócz frezów, stosuje się sondę dwustronnę oraz Prontoman spray, który łączy się z martwym naskórkiem, dzięki czemu jest on bardzo łatwy do usunięcia. Sondujemy wały około paznokciowe, pozbywając się zbędnych hiperkeratoz. Po tak przygotowanym łożysku paznokcia można przystąpić do rekonstrukcji paznokcia. Na paznokieć zostaje nałożona zgodnie z wybraną metodą masa, żel lub akryl. Po zastygnięciu, nakładana jest druga warstwa. Za pomocą odpowiedniego frezu zostaje uformowany kształt paznokcia.

Zabieg jest bezbolesny. Po zabiegu paznokcie można malować.

Cena:   100 zł

Czas:    30 min

Facebook