OPRACOWANIE I ZAŁOŻENIE DRUCIANEJ KLAMRY KORYGUJĄCEJ WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ

Druciana klamra jest stosowana  do przeprowadzenia skutecznej terapii na wrastających paznokciach stóp. Główną zaletą tego rozwiązania jest to że jest wykonywana „na miarę” w zależności od stopnia wrastania paznokcia w tkankę skórną.

W  podologii    spotyka     się     wiele   rodzajów   i    stanów    palców   z    wrastającym   paznokciem.    Jeden    paznokieć   wrasta  płytko  a    inny   ma  swoje  szpiczaste    zakończenie    głęboko    w  tkance skórnej.  W zależności od danego przypadku podolog obiera odpowiednią terapię. Najczęściej jest to usunięcie wrastającej części paznokcia i założenie klamry ortonyksyjnej. Czynności te przeprowadzone są zazwyczaj podczas pierwszego zabiegu. Klamra z odpowiednią aktywacją ukierunkowuje płytkę paznokciową tak aby paznokieć mógł rosnąć w odpowiednim kierunku nie dając przy tym dolegliwości. Korekcja za pomocą klamer polega na wyciągnięciu i prostowaniu toru wzrostu paznokcia.  Efekty widoczne są już nawet po pierwszym tygodniu od zakończenia zabiegu, a dolegliwości bólowe ustępują często zaraz po zabiegu.

Klamrę na paznokciu nosi się w zależności od przypadku od ok. miesiąca do kilkunastu miesięcy. W tym celu wymagana jest co jakiś czas kontrola u podologa. Podolog na wizycie kontrolnej może dokonać ewentualnej korekty naciągu klamry lub sprawdzi stan i postęp terapii.

W ciągu kilku miesięcy (ok. 6–12) paznokieć „zapamiętuje”, jak prawidłowo rosnąć, co minimalizuje ryzyko nawrotu dolegliwości. Podczas chodzenia obecność klamry jest nieodczuwalna. Kurację warto rozpocząć w początkowej fazie wrastania, zanim powstanie stan zapalny, co skraca okres kuracji i chroni przed bólem.

Cena:   120–150 zł

Czas:    30 min

Facebook