OPRACOWANIE I ZAŁOŻENIE DRUCIANEJ KLAMRY KORYGUJĄCEJ WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ

Klamry na wrastające paznokcie zakłada się w Polsce od kilkunastu lat, a wciąż wiele osób nie wie, że to najszybsza, najskuteczniejsza, a co najważniejsze mało inwazyjna i niebolesna metoda walki z tym problemem.

W  podologii   spotyka    się     wiele  rodzajów  i   stanów    palców   z  wrastającym  paznokciem.    Jeden    paznokieć   wrasta  płytko  a    inny   ma  swoje szpiczaste    zakończenie    głęboko    w  tkance skórnej.  W zależności od danego przypadku podolog obiera odpowiednią terapię. Najczęściej jest to usunięcie wrastającej części paznokcia i założenie klamry ortonyksyjnej. Czynności te przeprowadzone są zazwyczaj podczas pierwszego zabiegu. Klamra z odpowiednią aktywacją ukierunkowuje płytkę paznokciową tak aby paznokieć mógł rosnąć w odpowiednim kierunku nie dając przy tym dolegliwości. Korekcja za pomocą klamer polega na wyciągnięciu i prostowaniu toru wzrostu paznokcia.  Efekty widoczne są już nawet po pierwszym tygodniu od zakończenia zabiegu, a dolegliwości bólowe ustępują często zaraz po zabiegu.

Klamrę na paznokciu nosi się w zależności od przypadku od ok. miesiąca do kilkunastu miesięcy. W tym celu wymagana jest co jakiś czas kontrola u podologa. Podolog na wizycie kontrolnej może dokonać ewentualnej korekty naciągu klamry lub sprawdzi stan i postęp terapii.

W ciągu kilku miesięcy (ok. 6 – 12) paznokieć „zapamiętuje”, jak prawidłowo rosnąć, co minimalizuje ryzyko nawrotu dolegliwości. Podczas chodzenia obecność klamry jest nieodczuwalna. Kurację warto rozpocząć w początkowej fazie wrastania, zanim powstanie stan zapalny, co skraca okres kuracji i chroni przed bólem.

Cena:   120 – 150 zł

Czas:    30 min

Facebook