KOSMETYKA TWARZY

MELASPEEL R

Zabieg przeznaczony dla skóry z przebarwieniami różnego pochodzenia.

Składniki preparatów wykazują silne działanie złuszczające, przeciwbakteryjne, normalizujące, rozjaśniające przebarwienia oraz stymulujące syntezę kolagenu i elastyny.

Seria zabiegów pomaga zredukować blizny potrądzikowe, objawy trądziku młodzieńczego, przebarwienia oraz poprawia ogólną kondycję skóry.

Formuła peelingu została oparta na formule roztworu Jessnera. Charakteryzuje się bazą wodno-alkoholową i posiada w swoim składzie mieszaninę hydroksykwasów – mlekowy, cytrynowy i salicylowy. Zabieg jest zakończony kremem z retinolem, z którego powstaje kwas retinowy. Przyspiesza on mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych oraz poprawia elastyczność skóry. Ponadto, retinol rozjaśnia przebarwienia wywołane w okresie ciąży lub podczas terapii hormonalnej oraz przez nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV,  regulując namnażanie i mobilność melanocytów. Peeling można nakładać miejscowo, warstwowo dzięki czemu można skutecznie rozjaśnić obszary z nagromadzonym barwnikiem nie podrażniając przy tym skóry otaczającej.  Bezpośrednio po zabiegu skóra jest napięta i może towarzyszyć rumień. W kolejnych dniach spodziewane jest złuszczanie naskórka o różnym nasileniu.

Facebook