MASAŻE LECZNICZE I MASAŻE RELAKSACYJNE

MASAŻ KOBIET W CIĄŻY

Ciąża to dla wielu kobiet stan napięcia, stres i uciążliwe dolegliwości.

Dobre samopoczucie może przyszłej mamie zapewnić masaż prenatalny, którego popularność z roku na rok rośnie.

W Polsce wciąż nie ma pełnej świadomości wśród przyszłych mam na temat tej formy relaksu,  a  i  też  lekarze  rzadko  kiedy  podsuwają  mamom  pomysł  na  skorzystanie  z  tego  typu  zajęć.  To duża szkoda, bo masaże prenatalne niosą za sobą wiele korzyści dla matki i dziecka.

Masaż prenatalny (ciążowy) to rodzaj masażu skierowanego do kobiet w ciąży – między 3. a 8. miesiącem ciąży. To najbezpieczniejszy i najbardziej stabilny okres w zdrowej ciąży, który można wykorzystać na stosowanie tej formy relaksu. Masaż prenatalny ma działanie odprężające, ale i prozdrowotne.

Podczas ciąży dochodzi do przeciążeń odcinka lędźwiowego kręgosłupa, a także wzmożonego napięcia mięśni pośladkowych.  W  trakcie  masażu  są  rozluźniane  te  partie w sposób delikatny i relaksacyjny. Masaż odbywa się w pozycji na boku i obejmuje plecy  oraz  kończyny  dolne.   Ciężarna  podczas  masażu  zazwyczaj  siedzi  lub  leży  na  boku,  rzadziej  na  plecach.  Masażysta niezbyt intensywnie ugniata i głaszcze prawie całe ciało kobiety. A więc znów – wbrew temu, z czym  wielu  osobom  się  kojarzy  zabieg,  nie  ogranicza  się  do  okolic  brzucha.  Nie omija go jednak, podobnie jak okolic odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Te strefy traktuje jednak wyjątkowo delikatnie. Używa kosmetyków bezpiecznych dla ciężarnych, często bezwonnych bo zapachy często drażnią kobiety, będące w początkowym okresie ciąży.

Cena:   140 – 200 zł

Czas:    60 – 90 min

Facebook