MASAŻE LECZNICZE I MASAŻE RELAKSACYJNE

MASAŻ ANTYCELLULITOWY – BAŃSKĄ CHIŃSKĄ

Cellulit jest przypadłością typowo kobiecą i źródłem wielu frustracji. Charakterystyczna “pomarańczowa skórka” umiejscawia się najczęściej w okolicach ud, pośladków i brzucha, rzadziej karku i przedramion.
Nierówna i gąbczasta skóra to efekt złożonych zmian w budowie tkanki łącznej i zaburzeń mikrokrążenia. Narastający obrzęk zakłóca funkcje sąsiednich tkanek doprowadzając do zwłóknień.
Przyczyną kłopotów jest często brak ruchu, złe odżywianie, a także zmiany hormonalne.

Optymalnym zabiegiem antycellulitowym jest manualny drenaż limfatyczny stymulujący krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych. Zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, oczyszcza organizm z toksyn. Poprawia natlenienie i odżywianie komórkowe. W efekcie regeneruje i uelastycznia tkankę łączną, zwiększa napięcie skóry. Staje się ona gładsza, bardziej jędrna i sprężysta. Promieniuje świeżością i witalnością.

 

Początkowe ruchy w masażu antycellulitowym, które wykonujemy to głaskanie, a następnie rozcieranie. Dzięki temu przygotowujemy skórę na mocniejsze wrażenia bodźcowe – jest to swojego rodzaju rozgrzewka. Dopiero później można przystąpić do wykonywania ruchów takich jak ugniatanie (uchwycenie fałdu skóry) oraz szczypanie.

 

Po wykonaniu masażu antycellulitowego powinien być dostrzegalny odczyn – zaczerwienienie skóry wynikające z ruchów ugniatania i szczypania fałdów skóry. Jeżeli tak nie jest, oznacza to, że masaż był źle wykonany i przy następnym jego przeprowadzaniu należy włożyć w to odrobinę więcej siły.

Cena:   140 zł

Czas:    60 min

Facebook