MAKIJAŻ PERMANENTNY

BRWI

Microblading, czyli makijaż permanentny brwi kształtny i równy.
Jest on przeznaczony dla kobiet, które codziennie rano (a czasem nawet kilka razy dziennie) z różnych powodów muszą nadawać brwiom pożądany kształt. Nie tylko dlatego, że chcą idealnie wyglądać – to również propozycja dla pań, które straciły brwi po chemioterapii, mają skórę alergiczną i problem z doborem kosmetyków, chcą zakryć blizny, mają asymetrycznie ułożone oczy, regularnie bywają na basenie albo zajęciach fitness, albo po prostu rano szkoda im czasu na pracochłonny makijaż.

Nie zagęszcza brwi, nie sprawia także, że wyrastają nowe włoski. Pozwala jednak nadać im naturalny wygląd, bo włoski są dorysowywane na skórze. Fachowo nazywa się to wprowadzeniem pigmentu za pomocą mikroostrza do warstwy kolczystej naskórka.

Na trzy tygodnie przed zabiegiem brwi nie wolno farbować ani regulować. Sam zabieg poprzedzony jest ankietą, w której trzeba podać informacje o dolegliwościach i zażywanych lekach.

Makijaż permanentny brwi wykonywany jest dwoma podstawowymi technikami: cieniowania i piórkowa. Dzięki nim uzyskujemy nadzwyczaj naturalny efekt.
Metoda cieniowania polega na wyrównaniu kształtu brwi i podkreśleniu ich koloru, nadaje ona również brwią trójwymiarowego charakteru.
Metoda piórkowa jak sama nazwa wskazuje polega na precyzyjnym malowaniu brwi włos po włosie, tworząc w łuku brwiowym rysunek imitujący naturalne brwi przez co osiągamy bardzo naturalny wygląd.

Ponieważ to, jak brwi będą wyglądały po zabiegu, a także w trakcie zmywania się pigmentu, zależy zarówno od fachowości kosmetyczki, jak i rodzaju użytego pigmentu (niektóre wypłukują się na pomarańczowo lub czerwono) warto przed ostateczną decyzją upewnić się co do kwalifikacji osoby wykonującej zabieg i barwników, jakie są stosowane w danym salonie.

Przed zabiegiem klientka wspólnie z kosmetyczką musi wybrać barwnik – by efekt był naturalny, pigment musi mieć kolor identyczny z kolorem włosów. Potem na brwi nakładana jest maść znieczulająca. Nim zacznie działać, kosmetyczka za pomocą kredki i specjalnych szablonów rysuje kontury brwi, jakie będą następnie wypełniane. Dopiero gdy zostaną zaakceptowane – albo skorygowane – przez klientkę, można przystąpić do zabiegu. Kosmetyczka za pomocą specjalnego piórka delikatnie nacina skórę na odpowiednią głębokość, tworząc na niej zarys włoska, w który następnie aplikowany jest pigment. Daje to naturalny efekt cienkich włosków.

Zabieg trwa około godziny, podczas której skórę można ponownie znieczulać.

Efekt nie jest widoczny od razu, lecz dopiero po tygodniu, kiedy barwnik trochę zbladnie.

Cena:   700 zł

Czas:    180 min

Facebook