21 – 22 stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka

Najwyższa pomyśleć o prezentach❣️
Zastanawiacie się także, jakie wierszyki i piosenki na Dzień 👵Babci👩‍🦳 i 🧓Dziadka👨‍🦳 są najfajniejsze i jaki prezent sprawi ukochanym dziadkom największą radość.
💁‍♂️My proponujemy czas relaksu w ☯️Spa Osowa☯️
Ruszamy ze specjalnymi💌 bonami💌
Powtarzamy niezwykłą🤩promocję🥰którą tak bardzo lubicie w☯️Spa Osowa☯️
📌➡️5️⃣% upustu na usługi od 💲100 zł do 💲299 zł całości kwoty.
📌➡️1️⃣0️⃣% upustu na usługi od 💲300 zł do 💲499 zł całości kwoty.
📌➡️1️⃣5️⃣% upustu na usługi od 💲500 zł całości kwoty.

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, które mają w kalendarzu stałą datę. Dzień Babci świętujemy 21 stycznia (w 2020 roku wypada w wtorek), Dzień Dziadka obchodzony jest dzień później – 22 stycznia (w 2020 roku jest to środa). Czas z dziadkami możecie spędzić w poprzedzający ich święta weekend, zrobić to z opóźnieniem – w kolejną sobotę lub niedzielę. Możecie też świętować dokładnie w Dzień Babi i Dzień Dziadka. Do tego dochodzą uroczyste akademie w placówkach edukacyjnych – dziadkowie dostaną zaproszenie na wyjątkowy występ i poczęstunek.

W naszym województwie termin pokrywa się z feriami zimowymi, ale na dziadków na pewno będzie czekało coś wyjątkowego – prezenty przygotowane podczas zimy w mieście, to coś innego – ich wnuczęta wymyślą coś specjalnego.

Życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Czego życzyć babciom i dziadkom? Maluchy wiedzą to najlepiej! Jedne będą życzyły zdrowia i spełnienia marzeń, inne – aby babcia robiła więcej racuchów z jabłkami i jeszcze więcej bawiła się w teatrzyk. Wszystkie życzenia na Dzień Babci i Dziadka są wyjątkowe i piękne, ponieważ są szczere i stworzone specjalnie pod naszych dziadków. Przecież babcia Zosi może najpiękniej pleść warkocze, z kolei babcia Anielki może specjalizować się w koczkach baletnicy.

Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”, a jego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger (zm. 1985). W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”[2]. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Pamiętajmy o naszych cudownych Babciach i Dziadkach 🙂Facebook