MEDYCYNA ESTETYCZNA

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Pocenie się to fizjologiczne zjawisko, stanowiące dla organizmu mechanizm obronny regulujący ciepłotę ciała.

Pot ma za zadanie chronić organizm przed przegrzaniem.

Gruczoły potowe zlokalizowane są praktycznie na całym ciele, jednak najliczniej występują pod pachami, na dłoniach, podeszwach stóp i czole.

Bywa, że aktywność gruczołów potowych nie zawsze związana jest tylko z upałem, wysiłkiem fizycznym czy stresem i staje się przyczyną dyskomfortu. W walce z problemem nadpotliwości pomaga zastosowanie preparatu botox, czyli toksyny botulinowej. Już jeden zabieg może znacząco ograniczyć pocenie się wybranej strefy ciała nawet na kilka miesięcy.

 

Botoks, czyli toksyna botulinowa, to substancja blokująca przewodnictwo impulsów nerwowych przesyłanych do gruczołów potowych. Gdy nie dochodzi do pobudzenia gruczołów, pot się nie wydziela. Efekt działania botoksu jest bardzo szybki (występuje od 24 godzin do kilku dni od przeprowadzenia zabiegu) i utrzymuje się przez kilka do kilkunastu miesięcy. Sucha skóra w najbardziej newralgicznych strefach ciała przywraca dobre samopoczucie i pewność siebie osobie z problemem nadmiernej potliwości.

 

Działanie botoksu ujawnia się już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia kuracji.

Botulina podawana jest w formie zastrzyku, który w sposób chemiczny blokuje połączenie mięśni mimicznych z nerwami. Dzięki temu impulsy nerwowe nie docierają do mięśni, przez co ich skurcz zostaje powstrzymany. W efekcie skóra zostaje rozluźniona a zmarszczki stają się niewidoczne.

 

Zabieg może być wykonany tylko przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej przy użyciu jednorazowej strzykawki oraz bardzo cienkiej igły.

Preparat jest oryginalnie zapakowany i otwierany przy pacjencie.

Pacjent jest dokładnie poinformowany jaki preparat otrzymuje i jaki jest jego nr seryjny. Zabiegi wykonywane są z zachowaniem wszelkich zasad higieny i po wymaganym wywiadzie lekarskim.

Preparat jest wstrzykiwany w kilka miejsc na twarzy czemu może towarzyszyć minimalny ból związany z ukłuciami igły. Cały zabieg trwa ok 20 min.

Efekty są widoczne po ok 2-3 dniach a najlepsze po 2 tygodniach.

Taki stan utrzymuje się ok 4-6 miesięcy.

Preparat nie powoduje całkowicie skutków ubocznych czy też alergii.

Po wstrzyknięciu preparatu zalecana jest wizyta kontrolna po 2 tygodniach.

Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się powtarzanie zabiegu co 6 miesięcy.

Cena:  1300 – 2200 zł

Czas:   20 – 60 min

Facebook