MEDYCYNA ESTETYCZNA

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki.

Kwas hialuronowy jest  jednym z najbezpieczniejszych wypełniaczy, ponieważ naturalnie występuje w organizmie człowieka. Oprócz tego, że stosuje się go w celu powiększenia ust to również działa nawilżająco.

Najczęstsze zastosowanie:

– korekta asymetrii ust

– modelowanie konturu ust

– zwiększenie objętości wargi czerwonej

– wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust

– podniesienie opadających kącików

 

Zabieg może być wykonany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku są to głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.

Kwas hialuronowy wiodących firm (Filorga, Croma, Restylane) jest wstrzykiwany w kilka miejsc ust i wokół ust czemu może towarzyszyć minimalny ból związany z ukłuciami igły. Cały zabieg trwa ok 30 min.

 

Okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Przez najbliższe dwa tygodnie po zabiegu zalecane jest unikanie sauny i opalania. Przez pierwsze dni po zabiegu w miejscach iniekcji mogą pozostawać niewielkie zasinienia. Należy odpowiednio nawadniać organizm pijąc duże ilości wody niegazowanej. Przez najbliższy miesiąc nie powinno się stosować innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w miejscu podania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest substancją, która dość szybko ulega rozpadowi. Dlatego też, jeśli chce się utrzymać efekty, kwas hialuronowy powinien być ponownie aplikowany. Trwałość efektów jest uzależniona od indywidualnych cech pacjentów oraz szeregu czynników, jak wiek, kondycja skóry, stan zdrowia i miejsce, w które preparat został wstrzyknięty. Duży wpływ na utrzymanie rezultatów ma styl życia. Czynniki takie, jak częste opalanie się, niezdrowa dieta, nałóg nikotynowy, wpływają na skrócenie czasu obecności w skórze kwasu hialuronowego. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Cena:   550 – 900 zł

Czas:    30 – 90 min

Facebook